Centrum primární prevence
Programy plné pohody.

Programy primární prevence

Programy všeobecné a selektivní primární prevence jsou realizovány v P-centru v prostorách klubu Primární prevence na adrese Lafayettova 47/9, Olomouc.

Realizace probíhá po celý školní rok ve dnech školního vyučování od 8:00 do 12:00 hod, pokud není s lektory domluveno jinak.

NOVÝ ceník platný pro rok 2024 ZDE

JAK SI OBJEDNAT PROGRAM

Školní metodici prevence spolupracujících škol kontaktují vždy svého garanta školy v rámci CPP.
Pokud jste u nás program ještě neměli, upřednostňujeme komunikaci e-mailem - prevence@p-centrum.cz. Za realizaci prevence na školách zodpovídá vždy školní metodik prevence, proto komunikujeme výhradně s ním. Děkujeme za pochopení.

 

Vybírat můžete z naší nabídky programů zde:

Adaptační programy poskytujeme na podzim, všechny bližší informace se dozvíte zde - ondrej.filipi@p-centrum.cz.

  Programy pro ZŠ

  Programy pro SŠ a VŠ

  Návazné programy

 

  Virtuální klobouk

 

Ke stažení: Pravidla a zásady spolupráce Centra primární prevence a školských zařízení

 

Další informace

Specifické pro všechny programy všeobecné a selektivní primární prevence je místo, kde se konají. Klub P-centra, s plochou cca 135 m² je typem místa „neškolského prostředí“. Prostor pro sportovní, herní, skupinové i individuální aktivity (lezecká stěna, stolní fotbal, několik opticky oddělených míst určených jak k relaxaci, tak i k společenským aktivitám, stolním hrám apod.) využívají žáci především v čase přestávky daného programu. V patře klubu je kancelář pracovníků Primární prevence. Žáci i pedagogové hodnotí prostředí jako domácké, tvořivé, napomáhající uvolnění, navozující pocit bezpečí, kde se mohou svobodně a bezpečně projevovat, vyjadřovat své názory a postoje. V prostorách se nachází samostatné sociální zařízení určené pouze pro klienty.